CK Datour, Korfu - Ostatní letoviska, Řecko, dovolená, 2015

Ostatní letoviska


Agios Georgios – jih

Letovisko Agios Georgios v jižní části ostrova Korfu se nachází v těsné blízkosti jezera Korission a mohou ho nejlépe vystihnout zelené olivové a borovicové háje, dlouhé zlatavé pláže a azurové moře. Jezero Korission je častým cílem turistů pobývajícím v tomto letovisku. Jedná se totiž o jezero se slanou vodou obklopené divokou přírodou. Na své si zde přijdou především milovníci přírody, zdejší místo je bohaté na různorodou faunu i flóru.

Agios Georgios je sice menším střediskem, ale o to více je rušnější. Nachází se zde dlouhá písčitá pláž s pozvolným přístupem do moře, který ocení především rodiny s dětmi, méně zruční plavci či handicapovaní. Pláž byla oceněna modrou vlajkou, což dokazuje její čistotu a zaručuje kvalitu vody. Samozřejmostí jsou půjčovny plážového a sportovního vybavení. Díky své výhodné poloze v zálivu místo vyhledávají vyznavači vodních sportů, především windsurfingu.

V letovisku se nachází základní infrastruktura, obchůdky, taverny, restaurace i bary, které uspokojí veškerá přání návštěvníků.


Agios Ioannis

Agios Ioannis nacházející se v nejsevernějším cípu ostrova Korfu, to je několikakilometrový pás zlatavého písku tvořící jednu z nejkrášnějších a nenavštěvovanějších pláží ostrova. Díky své poloze blízko hlavního města je snadno dostupná mnoha lidem. Zdejší kvalitu zaručuje modrá vlajka, kterou byla pláž oceněna. Okolí pláže je protkané olivovými háji a tak často snadno připomene jednu z karibských pláží. Průzračná voda pak dotváří dokonalou atmosféru tohoto místa.

Z letoviska je krásný výhled na sousední ostrov Délos. Jelikož je jeho okolí plné bujné vegetace a je obklopeno zalesněným pohořím, dává tak příležitost vyznavačům pěší turistiky. Nedaleko vesničky se nachází známá turistická atrakce Aqualand.

V letovisku se nachází základní infrastruktura, obchůdky, taverny, restaurace i bary, které uspokojí veškerá přání návštěvníků.


Agios Stefanos

Agios Stefanos se nachází na západním pobřeží ostrova Korfu a jedním z klidnějších letovisek nabízející odpočinkovou dovolenou. Můžete zde najít jednu z nejkrásnějších pláží celého Korfu, která je dlouhá, široká s pozvolným vstupem do moře. Dbá se tu na čistotu, proto je tato pláž pravidelně oceňována modrou vlajkou EU, která zaručuje čistotu místa a vody, která je zde křišťálově průzračná.

Nedaleko městečka se nachází přístav, odkud pravidelně vyplouvají lodě na ostrovy Dhiapóndia, čehož hojně využívají turisté. Ve středisku jsou samozřejmostí půjčovny plážového a sportovního vybavení, stejně tak jako kvalitní služby, taverny a restaurace, bary a obchody, které uspokojí potřeby každého návštěvníka tohoto krásného letoviska.


Almiros

Almiros není samostatné letovisko, ale jedná se o součást Acharavi, ležící zhruba 2 km od jeho centra. Turistické středisko Acharavi se nachází v samém severním výběžku ostrova Korfu. S dalšími středisky Sidari a Roda tvoří jakýsi pomyslný trojúhelník oblíbených turistických destinací, které ročně přitáhnout nespočet turistů. V Acharavi se nachází dlouhá promenáda plná taveren, restaurací, barů a obchůdků, které plně uspokojí potřeby každého návštěvník letoviska.

Pobřeží podél Acharavi je písčité s malými oblázky, vstup do moře je pozvolný, proto je místo vhodné i pro rodiny s dětmi. Místo je také hojně vyhledáváno potápěči, kteří se sem vydávají obdivovat mořský svět. Samozřejmostí jsou zde půjčovny plážových a sportovních potřeb.

Mezi městy Paleokastritsa a Kassiopi, které se často nazývají nejkrásnějšími pobřežními městy, se táhne vysoký horský masiv, jehož nejvyšším bodem je Pantokrator. Proto je zdejší severní pobřeží charakteristické svými vysokými kopci táhnoucímí se přímo od pobřeží. Díky vyšším nadmořským výškám je zdejší oblast bohatá na bujou vegetaci, daří se zde převážně olivovníkům a borovicím.


Barbati

Na severovýchodí části ostrova Korfu se tyčí nejvyšší hora ostrova Korfu Pantokrator, což  znamená „vševládce“, který dosahuje výšky 906 metrů nad mořem. Při úpatí této majestátné hory se nachází letovisko Barbati, které dotváří spolu s krásným pobřežím úchvatné panorama. Cesta pěšky na nejvyšší horu Korfu trvá zhruba 4,5 hodiny a je vcelku namáhavá. Vydat se tam ale můžete i autem.

Letovisko obklopuje bujná zeleň plná olivových a cypřišových hájů, která láká návštěvníky k příjemným procházkám. Zdejší pláže jsou oblázkovo-písčité a nabízí veškerý komfort a služby. Vstup do vody je mírný, tudíž vhodný pro děti i neplavce. Centrem kulturního vyžití v Barbati je městečko Ipsos, kterému se přezdívá „malé Las Vegas“, které nabízí pestrou škálu trávení volného času.


Benitses

Letovisko Benitses se nachází na východním zeleném pobřeží ostrova Korfu na dohled od hlavního města Kerkyra. Dříve bylo Benitses centrem nočního života a zábavy, ale dnes se proměnilo na poklidné místo, které láká návštěvníky, aby zde strávili dovolenou. Pláže jsou zde čisté, písčité, avšak dno je převážně svažité, a tak přístup do moře není příliš vhodný pro děti a neplavce. Svoji čistotou ale uchvátí nejednoho cestovatele, není divu, zdejší místo se může pochlubit modrou vlajkou za čistotu moře.

Nejvýznamnější turistickou atrakcí v letovisku je bezesporu Muzeum mušlí. Benitses bylo kdysi rybářskou vesničkou, což dokládá i fakt, že můžete u moře najít staré rybářské domky a sem tam dokonce i rybáře, kteří stále loví ryby na tomto poklidném místě. Díky své krátké vzdálenosti od Kerkyry pak návštěvníci často míří i tam, aby se mohli pokochat jejími krásami nebo navštívit známý Myší ostrov či fotogenický klášter Vlacherna, který by se jakoby „vznášel“ na hladině moře.

Samozřejmou součástí střediska je široká nabídka pohostinských služeb a obchůdků, půjčoven plážového a sportovního vybavení. V Benitses byl kdysi velice oblíbený noční život, čemuž ale musela dát přítrž místní policie, která vydala vyhlášku omezující hluk a veselí. I dnes tedy na dodržování pořádku dohlíží několik policistů.

Ermones

Malé letovisko Ermones se nachází na severozápadním břehu ostrova Korfu v malém zálivu, obklopené skalisky a kopci. Jeho velikost ale rozhodně neomezuje jeho návštěvníky. Ba naopak – nachází se zde kvalitní zázemí pro trávení poklidné dovolené. Ermones je tedy vyhledávané především rodinami s dětmi, ale na své si zde přijde opravdu každý. Legenda praví, že Ermones je místem, kde se ithacký král Odysseus setkal s dcerou krále Fajáků jménem Nausika. Oddyseus byl tak uchvácen její krásou, že na čas oněměl.

Azurová voda a krásná pláž je samozřejmostí letoviska Ermones. Její povrch je převážně oblázkový doplněný kameny, které se sem tam válejí na pláži. Přístup do moře je mírný. Fungují zde půjčovny plážových potřeb, stejně tak jako turistické atrakce nabízející nepřeberné množství zábavných služeb spojených s mořem. Samozřejmostí je pestrá nabídka pohostinských služeb, barů a tematických obchůdků.

Jižně od Ermones se nachází další známé letovisko Glyfada, které je autem dostupné do 5 minut jízdy. Zde se nachází pláž písčitá. Nedaleko najdete též klášter Panny Marie Paleokastritsas ze 13. století. Legendy hovoří, že zde kdysi byla spatřena Panna Marie, díky čemuž zde byl na její počest vystavěn tento svatostánek.


Glyfada

Malebné letovisko Glyfada ležící na západním pobřeží ostrova patří vůbec k nejoblíbenějším cílům dovolené na Korfu. Mohou za to jistě přírodní scenérie, které vyresluji krásnou atmosféru letoviska i malebná dlouhá písečná pláž, které jsou nadohled strmé skály a bujná zeleň. Přístup do moře je pozvolný, takže vyjde vstříc i méně zdatným plavcům. Naopak ostřílení plavci by si měli pak dát pozor na mořské proudy nacházející se daleko od břehu, které jsou pro západní pobřeží Korfu typické.

Standard kvalitních služeb je samozřejmou součástí nabídky letoviska, můžete si zde půjčit plážové pomůcky, sportovní potřeby nebo si zkusit nějakou adrenalinovou atrakci na moři. Tamní terén a vegetace jsou přímo stvořené pro pěší turistiku. Lákají tak své návštěvníky k dlouhým podvečerním procházkám, které mohou zakončit v jedné z několika tamních taveren.


Gouvia

Letovisko Gouvia se nachází u stejnojmeného azurového zálivu je vhodné jak pro letní rekreaci, tak i podzimní. Je to živé a moderní letovisko, které je často vyhledáváno turisty pobývajícími na Korfu. Stále příjemné klima totiž dovoluje prodloužit čas dovolené a strávit tu krásné klidné chvíle v čase mimosezónním. V letovisku se nachází poměrně velký přístav, který hostí krásné lodě a jachty, vyplouvá odsud i pravidelné výletní lodní linky.

Díky strategické poloze Gouvie bylo místo v minulosti často předmětem sporů různých národů, které se snažili skrz Gouvii ovládnout ostrov Korfu. Můžete zde tak najít i starobylou benátskou loděnici, která dotváří historickou atmosféru letoviska či pozůstatky benátského hradu. Z nedalekého ostrovního výběžku je možné zahlédnout kostel Ipapandí.

Překrásné pláže Gouvie jsou pokryty převážně pískem a menšími oblázky, přístup do moře je mírný, tudíž vhodný pro rodiny s dětmi, ne příliš nadané plavce i handicapované. Samozřejmou součástí moderního střediska jsou kvalitní služby, pestrá nabídka taveren, restaurací a barů, tematických obchůdků a půjčovny plážového a sportovního vybavení.


Ipsos

Letovisko Ipsos patří k nejnavštěvovanějším místům na ostrově Korfu a nachází se na jeho východním pobřeží. Je známé především díky bujarému nočnímu životu, proto je často přezdíván jako „malé Las Vegas“, ale může návštěvníkům nabídnout i klidná místa. Z toho důvodu je ročně hojně vyhledáván tisíci turisty toužícími po kvalitní dovolené podle svých představ – najdou zde odpočinek i zábavu.

Zdejší pláž je dlouhá přes 2 km a je převážně písčitá, místy pokryta oblázky. Díky své čistotě se zasloužila o modrou vlajku EU, což dokazuje čistotu místa a hlavně i moře, které zde je průzračně modré. Dno je tu mírné, proto je vhodné i pro děti, neplavce a handicapované. Pro potřeby vodních sportů jsou zde vybudována dvě mola a samozřejmostí je půjčovna plážového a sportovního vybavení. Z letoviska vede značená turistická stezka na nejvyšší vrchol Korfu Pantokrator, odkud je nádherný výhled do okolí, což potěší zejména lidi se sklonem k aktivnímu trávení dovolené.


Kontokali

Malé letovisko Kontokali se nachází pouhé 3 km severně od hlavního města ostrova Korfu. Leží v zálivu Guvia a své jméno získalo po benátském panovníkovi Cristoforu Condocalim, které toto území vybojoval v dávných válkách. Návštěvníci Kontokali často jezdí na výlety do hlavního města Kerkyry obdivovat krásy Starého města zapsané na seznamu UNESCO, známý Myší ostrov či známý klášter Vlacherna.

V letovisku je dlouhá písčitá pláž s mírným přístupem do moře oceněná modrou vlajkou EU, která dokládá čistotu moře. Přístup do moře je zde mírný, vhodný pro děti, neplavce či handicapované. Naleznete zde kvalitní zázemí pro turisty a moderní ubytovací kapacity. Služby jsou zde na vysoké úrovni, takže si zde přijde na své každý návštěvník tohoto malebného letoviska.


Liapades

Letovisko Liapades se nachází ve stejnojmenném zálivu při západním pobřeží ostrova, v severní části údolí Ropa. Díky bujné vegetaci v této oblasti je zde hojně rozšířené zemědělství a pěstování vinné révy. Liapades ale žije převážně rušným turistickým životem. Nachází se zde jedna z nejlepších pláží na celém Korfu vůbec, což dělá s místa velice oblíbený cíl návštěvníků.

Pláže jsou zde oblázkové a členité, plné skalnatých útesů. Na dosah od moře se nacházejí stromy, které poskytují stín pro její návštěvníky. Díky bohatému podmořskému světu je Liapades hojně vyhledáváno potapěči, asi nejvíce z ostrova. Od moře se zvedají kopce porostlé zelení, které lákají k dlouhým romantickým procházkám, což potěší především milovníky pěší turistiky. V okolí letoviska totiž není o turistické stezky a pěšinky nouze.

Nedaleko od Liapades se nachází místo Paleokastritsa, které souvisí s dávnou slavnou legendou o Odysseovi a jeho zkamenělé lodi. Podle známé Homérové knihy zde totiž nechal Poseidon jeho loď proměnit na kámen. Také se traduje, že v Pleokastritse kdysi stával bájný palác krále Alkiona.

Nissaki

Turistické středisko Nissaki je charakteristické pro svoji zeleň, kterou je obklopeno a majestátní nejvyšší horou Korfu Pantokratorem, na jehož úbočí se letovisko nachází. Jako cíl své dovolené je vyhledáván především lidmi toužícími po soukromí a odpočinku v méně rušném středisku s vysokým standardem služeb.

Zdejší pláž je oblázková s průzračnou vodou. Přístup do moře je mírný, takže je vhodný pro děti, neplavce i handicapované. Okolí pobřeží je převážně skalnaté a zalesněné, takže zde není nouze o turistické cestičky, které využívají návštěvníci k příjemným procházkám ve stínu stromů.

Perama

Perama je malé turistické letovisko, které je obklopené kopci a zelení. Svým návštěvníkům nabízí poklidnou atmosféru ideální pro prožití odpočinkové dovolené. Pokud toužíte po zábavě a nočním životě, vydejte se do blízkého letoviska Benitses, které je turisticky rušnější.

Zdejší pláž se může pochlubit křišťálově průzračnou vodou a ideálními pro šnorchlování a potápění, jelikož je zde velice pestrý podmořský život. Z pobřeží se návštěvníkům nabízí krásné výhledy na ostrůvky Kanoni a Pontikonisi. Součástí standardu služeb je na pláži k dispozici půjčovna plážových a sportovních potřeb a pestrá nabídka vodních sportů.
 

Chcete na Lefkadu?
Vytvářím objednávku...