CK Datour, Korfu - Sidari, Řecko, dovolená, 2015

Sidari

Letovisko Sidari je jedním ze třech nejoblíbenějších turistických center severu ostrova Korfu. Sidari se nachází poblíž malebné zátoky obklopené vysokými strmými skalami, které jsou typické právě pro tuto oblast ostrova. Sidari byla původně rybářská vesnička, ale dnes již žije pestrým turistickým ruchem. I noční život je zde bohatý díky četným tavernám, restauracím, barům či diskotékám.

Nachází se zde tři krásné pláže, všechny jsou písčité. Pláž mimo centrum města je o dost klidnější a mělká, takže si zde užijí své i děti. Všechny z nich mají pozvolný přístup do moře, tudíž jsou vhodné jak pro děti a neplavce, tak pro handicapované.

Nejznámější a nejlákavější turistickou atrakcí jsou v Sidari pískovcové skalní útvary vystupující do moře, které díky neustálému omílání mořskou vodou tvoří bizarní tvary, zátoky a jeskyně. Nejznámější z těch tvarů se nazývá Canal D´Amour neboli Kanál lásky. Je to v podstatě jeskyně, ke které se váže i pověst, která praví, že žena, která tudy proplave, získá srdce milovaného chlapce. Další výklad je, že zamilovaný pár, který tudy proplave, bude do roka "chovat". Tyto útvary do Sidari lákají na tisíce turistů a útesy jsou beze sporu nejfotogeničtějším místem celého ostrova.
 

Řadit dle:
0 položek, 1 stránka
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný výsledek. Prosím upravte vyhledávací kritéria.
Chcete na Lefkadu?
Vytvářím objednávku...