Přírodní bohatství, Řecko, Korfu, CK Datour

Přírodní krásy


Pantokrator

Pantokrator – slovo, které se objevilo poprvé ve východním křesťanství, znamená doslova „všemohoucí“, „vládce všeho“. Je to velice častý výjev Krista v pravoslavných stavbách. Ovšem Pantokrator, který může při své dovolené v létě 2015 spatřit pouze na Korfu, je něčím docela odlišným – nejvyšší horou.

Pantokrator se tyčí do výšky 906 m.n.m. Z vrcholku této hory můžete vidět nejen celé Korfu, ale rozprostírá se před Vámi pohled na turismu se otevírající Albánii. Pohled z hory je tak okouzlující, že zcela nepochybně přitáhl na vrchol hory Pantokrator nejednoho antického básníka či filosofa.

Cesta na vrchol je opředena bujnou vegetací a nabízí úžasnou podívanou na okolní panorama. Na cestu Vám zpívají cikády, vítr jemně čechrá vlasy a vy se pomalu blížíte ke klášteru, který nabízí k tomu, aby člověk zpomalil a alespoň lehce vzpomenul na zbytečný shon před dovolenou. Na vrcholku hory už máte vyhráno a můžete se zchladit vychlazeným pivem nebo po vzoru nedalekých Arabů zahnat žízeň čajem z čerstvé máty.

Láká Vás cesta na Pantokrator? Neváhejte. Prodej letních pobytových zájezdů na Korfu s cestovní kanceláří Datour je v plném proudu. Korfu – to totiž stojí za to vidět.
 

Jezero Korission

Jezero Korission se nachází jižně přibližně 20 kilometrů od hlavního města na jihozápadní straně ostrova. Zajímavé je jednak díky své poloze a zároveň díky své rozloze. Délkou 5,3 kilometru a šířkou 1,6 kilometru je považováno za největší jezero celého ostrova. Jezero Korission se nachází pouhých 100 metrů od moře a v jeho blízkosti můžeme vidět písečné duny. Jelikož je velice mělké, nachází zde domov řada ptáků, vzácných vodních živočichů a rostlin. 


Myší ostrov - Pontikonissi

Myší ostrov - Pontikonissi stojí za to navštívit asi nejznámější ostrůvek, který se pokládá za symbol Korfu. Tento malý zelený ostrov je podle legendy Odysseovou lodí, kterou nechal v návalu zlosti bůh Poseidon zkamenět na skálu. Uprostřed ostrova je v zeleni schovaný kostelík z 11. století. Ostrůvek je možné zahlédnout už z letadla při přistávání na hlavní letiště. Nedaleko Myšího ostrova se rozkládá po celé ploše dalšího malého ostrůvku ženský klášter Pangía Vlachérna ze 17. století. Je přístupný a s pevninou ho spojuje molo.
 

Kanál lásky
 

Také Canal D’amour patří mezi významné přírodní památky ostrova Korfu. Tato přírodní památka je tvořena zátokami, mosty a jeskyněmi, které se nachází kolem písečného poloostrova. Geologické vrstvy za slunečního svitu hrají krásnými barvami. Pověsti praví, že zamilovaný pár, který kanálem lásky propluje, zůstane spolu navždy. Zatímco pokud kanálem proplave dívka nezadaná s myšlenkou na svého vysněného, ten se do ní podle legendy zamiluje. Kanál lásky patří mezi nejromantičtější místa na ostrově Korfu.

 

Chcete na Lefkadu?
Vytvářím objednávku...