Korfu

Fakultativní výlety

Fakultativní výlety na ostrově Korfu

Klasický okruh po ostrově

 

Celodenní autokarový výlet Vás zavede na nejznámější a nejkrásnější místa na ostrově Korfu. Nejprve pojedete po severovýchodním pobřeží přes úbočí hory Pantokrator olivovými háji k městu Korfu. Odtud Vaše cesta povede k zámečku Achillion s krásnými zahradami, ve kterém pobývala císařovna Sissi. Poté do Paleokastritsi se zastávkou v likérce typického korfského produktu, nápoje Kum Quat. V Paleokastritse navštívíte mužský ortodoxní klášter ze 13.stol a následně vyjedete na vyhlídku Bella Vista, odkud se otevírá úchvatný pohled na pobřežní oblast Paleokastritsi. Orientační čas: 8 až 18 h.


Cena: dospělý 32 EUR, dítě 16 EUR, v ceně není zahrnuta vstupenka do Achillia a oběd

Aqualand - celodenní výlet do vodního zábavního parku

 

Aqualand je jeden z nejmodernějších a největších vodních parků v Evropě s celkovou rozlohou 125.000 m2. V parku je velké množství vodních atrakcí.


Cena s dopravou: dospělý 32 EUR, dítě 23 EUR

Barbeque na nádherné pláži s pozorováním podmořského života

 

Celodenní výlet na lodi s částečně prosklenným dnem - jeden z nejoblíbenějších výletů. Západní pobřeží ostrova Kerkyra Vám učaruje při plavbě lodí s proskleným dnem, přes které budete moci sledovat mořský život. Uvidíte také ostrůvek Kulouri, který bývá nazýván zkamenělou lodí Odyssea a pojede se okolo největší mořské jeskyně na ostrově „Vinti“. Následně loď zastaví na písečné pláži, která je přístupná jen od moře. A posádka mezitím připraví oběd. Orientační čas: 10 až 16 hod.


Cena: dospělý 30 EUR, dítě 15 EUR

Pantokrator a moře - pouze z letoviska Agios Georgios
 

celodenní výlet s průvodcem spojený s koupáním NOVINKA!
 

Z letoviska Agios Georgios nejdřív pojedeme do vesnice  Nymfes, kde se pěstuje 80% produkce Kum-Quatu. Místo bylo bez přerušení obydlené už od starověku. Krátkou procházkou dojdeme k poustevně a ruině klášteru.  Dál pojedeme autobusem prakticky až vrchol hory Pantokratoras, kde stojí stejnojmenný klášter, původně postavený v roce 1347. Z Pantokratora se nám otevírá nádherný výhled. V letovisku Kassiopi bude volný čas na koupání, procházku a na oběd. Odpoledne zastavíme na koupání v Perulades, kde je krásný mys Drastis, kam se můžeme pohodlně projít. Náš výlet můžeme zakončit příjemným posezením v zahradní kavárně s překrásným výhledem na moře. Orientační čas 8 až 17.15 hod.       

  
Cena: dospělý 25 EUR, dítě 15 EUR

Lodní výlet do Pargy a na ostrov Paxos

 

celodenní výlet (Saris)

Plavba výletní lodí podél jižního pobřeží ostrova Korfu na ostrov Paxos. Na Paxosu je možnost prohlídky městečka Gaios nebo občerstvení v některé z místních taveren. V poledních hodinách přeplujeme do malebného městečka Parga, ležícího na pobřeží pevninského Řecka. V Parze je čas na prohlídku města, návštěvu zříceniny středověkého hradu, koupání, nákup suvenýrů atd. V odpoledních hodinách návrat lodí na Korfu. Orientační čas 7.30 až 21.00 hod.       

    

Cena: dospělý 32 EUR, dítě 16 EUR

Lodní výlet na Paxos a Antipaxos, jeskyně

 

celodenní výlet (Saris)

Plavba výletní lodí podél jižního pobřeží ostrova Korfu na západní pobřeží ostrova Paxos,kde jsou impozantní skály a jeskyně.  Doplujeme až k ostrůvku Antipaxos, který je mnohdy přirovnáván ke Karibiku. Tady se budeme koupat v průzračném azurovém moři. Potom proplujeme úžinou mezi  Paxosem a ostrůvky Panagia a sv. Nikolaj do přístavu Gaios, kde budeme mít dostatek času na prohlídku městečka a občerstvení v některé z místních taveren. Orientační čas 7.40 až 21.00 hod.       

    
Cena: dospělý 32 EUR, dítě 16 EUR

                                                        

Albánie  - výlet trajektem a autobusem

Po asi hodinové plavbě podél malebného východního pobřeží Korfu loď připluje do přístavu Saranda. Buď den strávíte procházkou po městě nebo si dokoupíte výlet do významného archeologického místa Butrinti, kde je zachovaná řada památek z antického Řecka a Říma, divadlo, gymnázium, chrám s mozaikovou podlahou atd. V ceně tohoto výletu je i oběd v místní restauraci. Výlet se dokupuje na lodi. Orientační čas 7.40 až 20.00 hod

 

Cena: dospělý 32 EUR, dítě 16 EUR    10,0 EUR přístavní poplatek 19 EUR výlet do Butrintu, oběd v ceně

Ioannina – Dodoni

 

celodenní výlet do pevninského Řecka

V nejstarší starověké věštírně Dodoni  se věštba prováděla podle šustění listů dubu nebo podle letu holubů, kteří v dubu hnízdili. V Dodoni je starověký stadion postavený koncem 3. stol. p.n.l. a  jedno z největších   divadel starověkého Řecka.  Za parlamentem a prytaniem se nacházela vlastní svatyně, kde rostl posvátný dub.

Po zhruba hodinové zastávce v Dodoni projedeme stejnojmenným tunelem do půvabného  města Ioannina, ležícím na břehu jezera. Loďkou pojedeme na ostrov uprostřed jezera.  Na ostrově budeme mít dostatek času na procházku a oběd (doporučujeme ochutnat žabí stehýnka nebo úhoře) a společně navštívíme klášter sv. Nikolase s překrásnými freskami a klášter sv. Pantelejmona, kde se před vojáky sultána schovával ioanniský vezír Ali paša.

Po návštěvě ostrůvku přejedeme zpátky do Ioanniny, kde si prohlédneme pevnost s mešitami a vydáme se na zpáteční cestu do Igumenitsi a na Korfu. Orientační čas 7.30 až 21.30 hod.       
 

Cena: dospělý 45 EUR,   dítě 35 EUR (v ceně není zahrnuto vstupné do Dodoni, které činí 2 EUR, studenti s průkazkou a děti zdarma, důchodci 1 EUR - v ceně není zahrnuta plavba loďkou na ostrov, činí 1,80 EUR jedna plavba)
 

 

Ceny všech výletů jsou pouze orientační.
 

 

 

Chcete na Lefkadu?
Vytvářím objednávku...