Výlety, poznání, Korfu, ostrov Korfu

Individuální výlety

 

Řecký ostrov Korfu je přímo ideální místo k individuálnímu objevování krás ostrova - můžete vyrazit pěšky např. v okolí Agios Georgios, půjčeným motorovým člunem na malé pláže, kde budete jenom Vy a nebo třeba místními autobusy na výlet do hlavního města Kerkyra. Další možností je zapůjčení auta nebo malé motorky, příp. čtyřkolky. Orientace na ostrově není složitá, i když značení tras není zrovna ideální. Jelikož místní silnice jsou někdy hodně úzké, doporučujeme zapůjčení spíše menšího auta (Hyundai Athos, Opel Corsa, Fiat Panda) a raději zkušeným řidičům. Uvádíme několik tipů na výlety:

 

Achillion 

Zámek rakouské císařovny Sissi, která sem jezdila odpočívat, se nachází cca 7 km od Kerkyry. Zámek je zdobený množstvím soch a v jeho zahradách najdete spoustu krásných zákoutí a teras, které pokračují až k hlavní cestě a k moři a jsou nádherné hlavně v období, kdy na Korfu vše kvete.
 

Ostrov Vidos  

Na ostrůvek nacházející se nedaleko hlavního města se dostanete po asi 10ti minutové plavbě rybářskou loďkou. Můžete si tu užít chvilku klidu nerušeni davy lidí, vykoupat se na místní pláži s průzračně čistou vodou, případně posedět v místní taverně, odkud budete mít celé hlavní město jako na dlani.

 

Bella Vista a letovisko Paleokastritsa 

Místo k kouzelnými zátokami, písečno-oblázkovými plážemi a tyrkysovým mořem. Za návštěvu stojí také klášter ze 13. století tyčící se nad letoviskem a vyhlídka Bella Vista s několika restauracemi a dechberoucím výhledem.

 

Vyhlídka Afionas 

Malebná vesnička se spoustou krásných zákoutí nachází na kopci mezi letovisky Agios Georgios a Arillas, ze kterých se sem můžete vypravit i pěšky. Najdete tu několik taveren s nádhernými výhledy do okolí.

 

Záliv Porto Timoni 

Ke zdvojenému zálivu Porto Timoni, který je jinak dostupný pouze z moře, se dostanete po pěší cestě z vesničky Afionas. Cestička vede po hřebenu útesu s nádhernými výhledy na záliv Agios Georgios a trvá zhruba 45 minut.

 

Mys Drastis 

Jedinečné strmé útesy a jílové skály klesající do moře. K mysu se dostanete po zhruba 20ti minutové procházce z vesničky Peroulades, případně je možné nechat zaparkované auto i na plácku nad mysem. Po prašné cestě můžete sejít dolů, k moři, kde je stánek s občerstvením a kde se dá i vykoupat.

 

Pláž Logas Beach 

Nádherná písečná pláž obklopená pískovcovými útvary leží  na severní straně ostrova za vesničkou Peroulades. Pláž je přístupná po schodech a nad ní se k nádherné zahradě nachází restaurace s prosklenou vyhlídkou 7th Heaven.

 

Hora Pantokrator 

Nejvyšší hora patří se svou výškou 906 m k dominantám ostrova a pokud překonáte náročné, několikakilometrové stoupání, bude Vás čekat dechberoucí výhled na všechny strany ostrova a při dobré viditelnosti i sousední Albánii. Na Pantokrator lze vyjet autem, ale klienti se sportovním duchem ubytování v Acharavi, mohou vyrazit i na zapůjčeném kole.

 

Palia Perithia 

Místo na severní straně ostrova, kterému se přezdívá „vesnička duchů“ pochází ze 14. století a dnes zde celoročně žije asi 15 obyvatel. Při prozkoumávání zarostlých cest a rozpadajících se domků a kostelů se rázem ocitnete v dobách dávno minulých. Za návštěvu stojí některá z místních taveren.

 

Jezero Antoniotis 

Druhé největší jezero na Korfu leží nedaleko Acharavi, odkud se  k němu dostanete  příjemnou procházkou převážně po pláži, odkud můžete pozorovat výhledy na albánské pobřeží, které se zdá být téměř na dosah.

 

Chcete na Lefkadu?
Vytvářím objednávku...